Ponedjeljak, 16 Rujan 2019
EURO 2008: Turska - BiH 1:0 PDF Ispis E-mail
Autor (24sata.info)
Srijeda, 21 Studeni 2007 15:50

24SI - Bosna i Hercegovina je večeras na stadionu "Ali Semi Yan" u Istanbulu u svojoj posljednjoj utakmici kvalifikacija za EURO 2008 u Austriji i Švicarskoj izgubila od domaće reprezentacije Turske rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na utakmici je postigao Nihad Kahveči u 43. minuti nakon dodavanja Hamita Altintopa.

Ovom pobjedom je Turska i pored pobjede Norveške u gostima kod Malte obezbijedila plasman na Evropsko prvenstvo, a Bosna i Hercegovina je, zahvaljujući pobjedi Grčke protiv Mađarske, takmičenje u grupi završila na četvrtom mjestu.

7. Malta 12 5
 24SI - Na kišom okupanom "Hramu" fudbala, "Vatreni" su slavili 3:2, čime su omogućili Rusima da se plasiraju na EURO 2008, dok su Englezima dali punih devet mjeseci vremena da razmisle o tome pobjeđuje li se protivnik požrtvovnošću ili galamom.

Golom Nike Kranjčara u 8. minuti Hrvatska je na Wembleyu povela 1:0 protiv Engleske. Golman Carson nastavio je englesku tradiciju i po mokrom terenu loše reagovao na udarac sa 25 metara.

Drugi gol je Hrvatska postigla iz kontranapada, Eduardo da Silva odlično je u 14. minuti dodao Ivici Oliću između pet engleskih odbrambenih igrača koji su loše postavili offside zamku.

U drugom poluvremenu je Engleska iz jedanaesterca postigla gol nakon prekršaja Šimunića. Nakon centaršuta Beckhama Peter Crouch zabija za izjednačenje (2:2).

Golom Mladena Petrića u 77. minuti Hrvatska vodi 3:2.

Rusija je golom Sičeva pobjedila Andoru 1:0 i time sebi obezbijedila učešće na EURU 2008.