Četvrtak, 20 Lipanj 2019
Bosna : Turska (3:2) PDF Ispis E-mail
Autor Sanel Babic
Nedjelja, 03 Lipanj 2007 09:20

Nogometna reprzentacija BiH ostvarila je još jednu pobjedu koju je malotko ocekivao. U susretu protiv favorizirane Turske Muzurovicevi igraci slavili su s 3:2 i tako ostali u igri za odlazak na Euro 2008. Susret nije poceo na najbolji nacin za domace. Nakon propuštene prilike Džeke, Šukur glavom dovodi goste u vodstvo u 13. minuti. I nakon vodstva pametni su bolje stajali na terenu, no to im nije pomoglo da izbjegnu poravnanje.

Akcija sjajnog dvojca, Misimovica i Muslimovica u 27. minuti završava golom ovog drugog za 1:1. Nastavilo se igrati u visokom ritmu i nakon poravnanja, te smo do poluvremena vidjeli još dva gola. Najprije je Sarioglu razveselio turske navijace u 39. minuti, da bi u sudackoj nadoknadi prvog dijela Džeko sjajnim golom poravnao rezultat.

Drugi dio bolje otvaraju pametni, posebno je agilan bio Tuncay. U nekoliko navrata tijekom utakmice Adnan Gušo se nespretnim intervencijama poigravao sa živcima domacih navijaca, ali je zato u 51. i 56. minuti odlicno zaustavio pokušaje opasnog Tuncaya.

U posljednjih pola sata Muzurovic je odlucio cuvati neriješen rezultat, no i pored toga vec u 69. minuti BiH je mogla povesti. Ponovno su zakuhali Muslimovic i Misimovic ali je nedostajala kvalitetna završnica.

pametni su u zadnjih 20 minuta u potpunosti kontrolirali tijek zbivanja na terenu, ali osim atraktivnog pokušaja Karana pravih prilika nije bilo. U 90. minuti custovic izaziva eksploziju oduševljenja na Koševu. On je iskoristio grešku gostujuceg vratara i pogodio za 3:2, rezultat koji ostavlja Bosnu i Hercegovinu u igri za odlazak na Europsko prvenstvo sljedece godine.

Ova fantastična pobjeda, uz pobjedu u Norveškoj i eventualna 3 poena protiv Malte u srijedu, otvaraju nadu za plasman na Evropsko prvenstvo sljedeće godine.