Četvrtak, 14 Studeni 2019
Ibiševića traži Mančester Junajted? PDF Ispis E-mail
Autor Sportin.ba, Bild.de
Petak, 24 Listopad 2008 18:14
Ibiševića traži Mančester junajted? Kako piše internet portal Spox.com, bh. golgetera Vedada Ibiševića prate skauti Mančester junajteda... 26.10.2008. 21:53

Hofenhajm je deklasirao Hamburg u derbiju Bundeslige i zasjeo na čelo tabele. Ekipa u kojoj glavne uloge imaju bh. reprezentativci Vedad Ibišević i Sejad Salihović nastavila je da razbija svoje protivnike.

Već u 7. minuti Činedu Obasi (Chinedu) doveo je novog prvoligaša u vodstvo, a u 13. minuti deseti put ove sezone pogodio je Vedad Ibišević. Najbolji strijelac Bundeslige još više se učvrstio na liderskoj poziciji golgetera.

Sejad Salihović bio je asistent za treći gol svoje ekipe koji je postigao Obasi, a krajem prvog poluvremena naš fudbaler pogodio je stativu nakon izvrsnog udarca.

Kako piše internet portal Spox.com, bh. golgetera Vedada Ibiševića prate skauti Mančester junajteda.

Ovu je informaciju potvrdio i menadžer Ibiševića Lars Vilhelm Baumgarten (Wilhelm).

Nogometaši Hoffenheima su u osmom kolu njemačke Bundeslige u gostima savladali Hannover sa 5:2 i na taj način ponovo prešli u vodstvo na tabeli.Foto: AP

Najzaslužniji za pobjedu Hoffenheima bili su bh. reprezentativci Vedad Ibišević i Salihović koji su bili strijelci tri pogotka. Vedad Ibišević je bio strijelac u 36. i 83. minuti, a Sejad Salihović je protivničku mrežu pogodio u 73. minuti.

Sa nova dva gola Ibišević se izdvojio na listi najboljih strijelaca sa devet pogodaka.

Zvjezdan Misimović je također postigao dva gola u pobjedi Wolfsburga nad Arminijom Bielefeld. Reprezentativac BiH postigao je prva dva gola za Wolfsburg, u 5. i 34. minuti.

18 FC Energie -9 5 Ab

16.08.08 Energie Cottbus 1899 Hoffenheim 0:3 (0:1)
23.08.08 1899 Hoffenheim Bor. Mönchengladbach 1:0 (1:0)
30.08.08 Bayer Leverkusen 1899 Hoffenheim 5:2 (3:1)
13.09.08 1899 Hoffenheim VfB Stuttgart 0:0 (0:0)
21.09.08 1899 Hoffenheim Borussia Dortmund 4:1 (2:0)
27.09.08 Werder Bremen 1899 Hoffenheim 5:4 (4:2)
04.10.08 1899 Hoffenheim Eintracht Frankfurt 2:1 (0:0)
18.10.08Hannover 96 1899 Hoffenheim 2:5 (0:1)
26.10.08 1899 Hoffenheim

Hamburger SV 3:0

Ibišević i Salihović na čelu Bundeslige
Hoffenheim je uvjerljivom pobjedom protiv HSV 3:0 zasjeo na čelnu poziciju Bundeslige a slavio je Stuttgart koji je bio bolji od Bochuma 2:0.
Igrala se 7. minuta kada je Obasi nakon odlične solo akcije doveo Hoffenheim u vodstvo. HSV se nije oporavio od šoka a nedugo zatim je Ibišević efektno završio akciju čiji je začetnik Salihović. Sjajni Salihović je ponovo pokazao kakav top ima u lijevoj nozi, a stativa je spasila Rosta nakon slobodnog udarca.

Salihović je u 36. minuti sjajnom dubinskom loptom uposlio Obasija koji zaobilazi Rosta i to je velikih 3:0 na poluvremenu. U nastavku je Hoffenheim manirom iskusne momčadi sačuvao stečeno vodstvo te je s nova tri boda zasjeo na čelnu poziciju Bundeslige.

------------------------------------------

I sa danasnjim golom, njegovim 10-tim u 10 utakmica, zasluzio je da ga uvrsamo sa istorijskim igracima nase Vlasenice, ili kao sto nam Nera pisah...

"Zavijorise se zastave i kolona navijaca krenu gradom put do stadiona. Cijelim gradom kolona navijaca propracena aplauzom svih gradjana koji u grupama idu prema stadionu na veliku TEKMU. Stadion se brzo ispunio. Prolama se pjesma navijaca. Ocekuje se izlazak igraca... TVITA, NASTIC, SAJO, GUZONJA, EMIKA, DRAKULIC, PATAK, MIRO, IZET, HAZE, SUKI, ARMIN, PINJO, TRILE,…

Ova imena jos su ispisana na stadionu velikim slovima. Sampioni ostadose da se pamte, po dobrim utakmicama, dobrom druzenju i lijepim uspomenama
."

Nera Dautovic

Prevedeno s Yahoo.com:

Velike zasluge za uspjeh momčadi Hoffenheima leži i u njihovoj vjeri u mlade igrače jer Hoffenheim ima u prosjeku najmlađu momčad Bundeslige. Jedan od takvih igrača je i bosanskohercegovački reprezentativac Vedad Ibišević koji sa sedam postignutih pogodaka vodi na listi najboljih strijelaca Bundeslige.

Rođen u Vlasenici (Bosna i Hercegovina) prije 24 godine, Vedad Ibišević je zajedno sa svojom obitelji nakon kraćeg boravka u Švicarskoj (gdje mu je FC Basel ponudio ugovor) kao 16-godišnjak doselio u američki St.Louis. Već u Missouriju, gdje je predvodio mladi Busch klub, očit je bio njegov talent što je potvrdio i njegov tadašnji trener Mike Turner.

Nakon Srednje škole, Ibišević jednu godinu pohađa Sveučilište St.Louis, za čiju je momčad postigao 18 pogodak i bio proglašen najboljim novajlijom 2003. godine.

Već narednog ljeta, nakon odličnih igara u dresu mlade selekcije Bosne i Hercegovine, Ibišević potpisuje za francuski PSG kojeg je s klupe vodio bh. stručnjak Vahid Halilhodžić. S Parka prinčeva odlazi u Dijon, a 2006. godine seli u Njemačku, u redove Aachena, gdje briljantnim nastupima privlači pažnju od ove sezone novog prvoligaša Hoffenheima za kojeg nastupa od ljeta 2007. godine.

Ažurirano Nedjelja, 26 Listopad 2008 20:12