Srijeda, 26 Lipanj 2019
Bosna - Armenija 4:1 PDF Ispis E-mail
Autor Sanel Babic
Srijeda, 15 Listopad 2008 22:15
Reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras na Bilinom polju dočekuje reprezentaciju Armenije koja u dosadašnja tri susreta kvalifikacija za "SP 2010" u Južnoj Africi ima sva tri poraza. Odlična gol razlika BiH u dosadašnja tri susreta od 8:3 daje nadu da će naši reprezentativci i večeras biti efikasni. Pobjeda nad Armenijom večeras na Bilinom polju od velike je važnosti ukoliko BiH želi ostati u utrci za plasman na SP 2010.

BiH će susret sa Armenijom početi u ovom sastavu: Brašnić, Spahić, Damjanović, Mravac, Rahimić, Muratović, Berberović, Salihović, Misimović, Džeko i Ibišević.

Selektor Armenije izveo je na travnjak slijedeći sastav: Berezovski, Hovsepyan, Arzumanayan, Tateosian, Mkrtchyan, Melkonyan, Voskanyan, Yedigaryam, Karamyan, Pachyan, Zelelyn.

U 2. minuti utakmice Vedad Ibišević imao je odličnu priliku nakon centaršuta Damjanovića, ali je lopta otišla u korner.

BiH ima terensku incijativu. Napadi većinom idu preko krila, ali za sada centaršutevi u šesnaesterac nemaju realizacije.

Reprezentacija Armenije je u 21. minuti postigla pogodak, ali je sudija već ranije signalizovao da su dvojica gostujućih fudbalera bila u ofsajdu.

U 26. minuti Adnan Mravac je nakon kornera glavom loptu prebacio preko gostujuće gola.

Pritisak reprezentacije BiH prema golu Armenije polako popušta, jer vezni red reprezentacije po malo popušta, a reprezentacija Armenije pokazuje izuzetnu borbenost.

GOOOOOOOOOOOOOL! Kapiten Emir Spahić u 31. minuti postiže pogodak za BiH, nakon što je korner izveo Misimović!

Nakon postignutog gola, kapiten Spahić je dobio žuti karton nakon starta nad Tateosianom. Nakon slobodnog udarca za Armeniju, ali Brašnić boksuje loptu i otklanja opasnost.

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Edin Džeko u 39. minuti postiže glavom drugi pogodak za BiH, nakon što je sa lijeve strane loptu sjajno ubacio Muratović.

Reprezentacija Armenije vrši prvu izmjenu. Izašao je Melkonyan, a umjesto njega je ušao Arakelyan.

Ovaj se put mnogo puta više nego ikada moglo čuti skandiranje "Savez napolje", dok je selektor BiH Ćiro Blažević u isto to vrijeme dobijao bezrezervnu podršku navijača.

U 50. minuti drugog poluvremena na asistenciju Misimovića Džeko je sam izbio ispred gostujućeg golmana, ali nije uspio sa loptom proći pored Berezovskog.

Odličan šut Samira Muratovića u 55. minuti utakmice, ali armenski golman zaustavlja taj udarac.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Na asistenciju Misimovića, Zlatan Muslimović u 56. minuti postiže treći pogodak za BiH, a deveti pogodak u svom 15 nastupu za BiH.

Sejad Salihović je odlično šutirao sa lijeve strane, ali je udarac bio izblokiran.

Umjesto Džemala Berberovića u 60. minuti u igru je ušao Admir Vladavić., dok je u reprezentaciji Armenije u igru ušao Minasyan umjesto Yedigaryama.

Publika od Ćire Blaževića traži Miralema Pjanića!

U 67. minuti umjesto kapitena Emira Spahića u igru je ušao Velibor Vasilić, igrač Zvijezde iz Gradačca. Kapitensku traku je preuzeo Zlatan Muslimović.

U 72. minuti utakmice, na asistenciju Misimovića, Džeko je sam "izbio" pred golmana Armenije, ali je lopta otišla preko gola gostujućeg golmana.

Nakon prekršaja nad Vladavićem, Karamyan dobija žuti karton.

Igrači reprezentacije BiH su se malo povukli prema svom golu, očito po nalogu selektora Blaževića, čuvajući za sada sigurno vodstvo od 3:0.

Udarac Džeke u 81. minuti utakmice skroz ukoso sa lijeve strane, ali tačno u golmana Armenije.

GOOOOOOOL! U 85. minuti utakmice Armenija smanjuje vodstvo BiH na 3:1, golom Minasyana.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Zlatan Muslimović u 89. minuti utakmice postiže četvrti gol za BiH, na asistenciju Admira Vladavića.

Golman reprezentacije Armenije je "dobio" petardu od strane navijača BiH, pa je utakmica bila prekinuta na minut.

Kraj utakmice! Pobjeda BiH 4:1.

Selektor Blažević je na kraju utakmice izjavio da rezultat iz Belgije odgovara BiH, a da je reprezentacija Španije van konkurencije i nije cilj naše reprezentacije.